Dokumenty

Uchwały:

Uchwała Rady Krajowej Unii Pracy
z dnia 28.09.2008r.

w sprawie instalacji w Polsce elementów tzw. tarczy antyrakietowej.

Unia Pracy stanowczo sprzeciwia się planom instalacji w Polsce tzw. „tarczy antyrakietowej”. 
Wzywamy rząd do rozpisania referendum w tej sprawie tak, aby Polacy i Polki sami mogli zdecydować, czy chcą wiązania Polski w konflikty między mocarstwami, czy nie boją się przyczynienia do nowego wyścigu zbrojeń, a wreszcie czy nie obawiają się o swoje własne bezpieczeństwo. Bo przecież antyrakiety nie będą chroniły terytorium Polski, lecz wybrzeże USA. Za to nasz kraj narażą na w najlepszym razie na ogromne koszty, a w najgorszym na ataki terrorystyczne. 
Nie rozumiemy, dlaczego tyle lat po wycofaniu z Polski obcych wojsk, wojsk ZSRR, znowu chce nam się wmusić militarna obecność supermocarstwa, tym razem USA. 
Ani Moskwa, ani Waszyngton nie zapewnią pokoju i równowagi na świecie, lecz dyplomacja, dobra polityka zagraniczna oraz troska o zrównoważony rozwój najuboższych części świata. Jeszcze mamy szanse wycofania się z tej niefortunnej decyzji. 
Unia Pracy wzywa do podpisywania petycji na rzecz przeprowadzenia referendum w sprawie „tarczy antyrakietowej”, organizowane przez Inicjatywę Stop Wojnie.