Marek Procki  (ur.w Golubiu Dobrzyniu) – polski polityk, samorządowiec. działacz społeczny. Radny Dzielnicy Białołęka m.st Warszawa   III kadencja (lata 2010-2014).

Życiorys

Ukończył wyższe studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim – Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego. Przeszło 15 lat był żołnierzem zawodowym. Służył m.in. w Marynarce Wojennej i Oddziałach Specjalnych. W kolejnych latach był oficerem Biura Ochrony Rządu. Dwukrotnie oddelegowany do ochrony placówek dyplomatycznych. Od 25 lat mieszkaniec Warszawy. Mniej więcej od tego też czasu działacz społeczny. Działalność rozpoczął od pracy w Radzie Osiedla Warszawa Nowodwory I na początku lat dziewięćdziesiątych, m.in. jako wiceprzewodniczący i przewodniczący. Funkcję tą pełni do dnia dzisiejszego. W 1995 roku założył wraz z przyjaciółmi Białołęckie Stowarzyszenie Samorządowe ,,Nasze Szkoły”, którym kierował przez wiele lat jako prezes. W międzyczasie redagował „Fakty Białołęki i Targówka” oraz pisał do lokalnego biuletynu. Od 2008 roku pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej w Sp. z o.o. Dzięki głosom Mieszkańców Białołęki w latach 2010 – 2014 został wybrany Radnym Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy.z ramienia koalicji SLD-UP. Pracował w komisjach:  Inwestycyjnej, Komisji Oświaty. Kultury i Sportu, komisji Rewizyjnej – jako wice przewodniczący. Startował w wyborach do Sejmu RP w 2011r.

Odznaczony m.in.: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju” oraz Srebrnym Medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”. Interesuję się sportem i muzyką, historią. W wolnych chwilach uwielbia dobrą książkę.

Członek Unii Pracy (pełnił funkcję Sekretarza Generalnego i Przewodniczącego Warszawskiej Rady Okręgowej partii. W 2016 ponownie objął funkcję Sekretarza Generalnego i Przewodniczącego Warszawskiej Rady Okręgowej).

Bibliografia

·         Strona radnych Dzielnicy Warszawa - Białołęka

Jesteśmy członkami:

 

 

Chcesz zostać członkiem Unii Pracy? - Skontaktuj się z nami!

Dariusz Nowak - dyrektor Biura Krajowego UP
tel: +48 517 602 605
e-mail: uniapracy.org@wp.pl


Marek Procki - Sekretarz Generalny UP
tel: +48 509 680 520
e-mail: marekprocki@op.pl

Elżbieta Zakrzewska - przewodnicząca Rady Krajowej UP
tel: +48 600 334 611

e-mail: elzbieta_zakrzewska@interia.pl

Lewicowe Media

 

 

Facebook

Twitter

Logowanie

Register at Bookmaker William Hill