+++Slideshow+++

  • Poznaj nas bliżej!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku przypada 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tradycyjnie z tej okazji na płycie olkuskiego rynku odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Spotkaniu przewodniczył Jan Orkisz - Wicestarosta Powiatu Olkuskiego i Wiceprzewodniczący Rady Krajowej Unii Pracy.

Oficjalne obchody Narodowego Święta 3 Maja rozpoczęły się w Olkuszu o godz. 10:00 mszą świętą za Ojczyznę w Bazylice Mniejszej pw. św. Andrzeja Apostoła. Po mszy odbył się przemarsz pocztów sztandarowych wraz z reprezentantami okolicznych instytucji samorządowych i społecznych pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie nastąpiło składanie kwiatów i występ Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej.

Konstytucja 3 Maja jest symbolem wolności i suwerenności Polski. Podczas oficjalnych obchodów święta w Olkuszu wicestarosta Jan Orkisz przypomniał okoliczności uchwalenia Konstytucji.

- Trzeciego maja świętujemy nie militarne zrywy, nie bohaterskie szarże wojskowe, nie przypominamy nazwisk dowódców czy pól bitewnych. Trzeci maja to dzień chwały myśli politycznej, porządku prawnego, samorządności, narodowej siły sprawczej, która istnieje w nas do dziś. To święto powinno skłaniać każdego Polaka do patriotycznej refleksji nad naszymi dziejami oraz do oceny własnej postawy wobec Ojczyzny – mówił Jan Orkisz w swoim wystąpieniu.

  • Chcesz zostać członkiem Unii Pracy? - Skontaktuj się ze mną! tel. 509680520 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Marek Procki Sekretarz Generalny Partii
  • 1

Lewicowe Media

 

 

Facebook

Twitter

Logowanie

Register at Bookmaker William Hill