+++Slideshow+++

  • Poznaj nas bliżej!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

List do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Warszawa, dnia 29.06.2017 r.

 

 

Szanowny Pan
Krzysztof Jurgiel
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 

 


Unia Pracy zaniepokojona bulwersującym medialnymi doniesieniami dotyczącymi rynku jajczarskiego w Polsce, apeluje do Pana Ministra o podjęcie intensywnych działań w celu wyeliminowania patologii w tym  sektorze.
Sugerujemy dokonania w trybie pilnym kontroli firm handlujących świeżymi jajami i masą jajeczną pod kątem przestrzegania standardów sanitarnych, mających wpływ na zdrowie obywateli, którzy są finalnymi odbiorcami tych produktów.
Bardzo istotną rzeczą, w obrocie jaj świeżych jest ich odpowiednie znakowanie  co do terminu przydatności do spożycia. Nie może być sytuacji, że na opakowaniu data przydatności jest umieszczona na nalepce, którą w przypadku nie sprzedania można w łatwy sposób zamienić na inną.
Dlatego domagamy się od Pana Ministra wprowadzenia stosownego rozporządzenia nakładającego wymóg na producenta i hurtownika obowiązku nadruku daty przydatności koniecznie na skorupce jajka (w sposób czytelny) i trwałym nadruku na opakowaniu zbiorczym.
Oczekujemy, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wprowadzi sugerowane przez Unię Pracy rozwiązania w tym zakresie,  z korzyścią dla wszystkich konsumentów jaj świeżych, do których zapewne zalicza się Pan Minister.                                                                                           Waldemar Witkowski

Chcesz zostać członkiem Unii Pracy? - Skontaktuj się z nami!

Dariusz Nowak - dyrektor Biura Krajowego UP
tel: +48 517 602 605
e-mail: uniapracy.org@wp.pl


Marek Procki - Sekretarz Generalny UP
tel: +48 509 680 520
e-mail: marekprocki@op.pl

Elżbieta Zakrzewska - przewodnicząca Rady Krajowej UP
tel: +48 600 334 611

e-mail: elzbieta_zakrzewska@interia.pl

Lewicowe Media

 

 

Facebook

Twitter

Logowanie

Register at Bookmaker William Hill